V starih časih smo uporabljali telefone, ki na opeko niso spominjali le po izgledu, temveč tudi po vzdržljivosti. Prav nihče se ni pretirano ustrašil, če mu je mobilnik padel po tleh – največja nevarnost je bila udarec v stopalo, ne pa poškodba telefona. A naprave so nato postajale vedno bolj dodelane, brez nepotrebnega materiala so sodobni mobilni telefoni izredno tanki. Poleg tega imajo velik zaslon, ki je potreben za upravljanje naprave in za dobro izkušnjo pri pregledovanju vsebin. Tu pa moramo sprejeti kompromis, sodobni telefoni so namreč precej bolj občutljivi na padce, udarce in praske. Zato so zaščitna stekla za telefon že skoraj nujna oprema, ki jo pogosto kupimo kar hkrati s telefonom.
Drugi aspekt razvoja sodobnih mobilnikov so stalno naraščajoče cene. Tudi v preteklosti telefoni sicer niso bili vedno zelo poceni, a danes je treba za kak napreden model odšteti več kot celo mesečno plačo, zato je povsem normalno, da smo do svojih mobilnikov zelo zaščitniški. Če lahko preprečimo poškodbe s cenovno ugodno zaščitno opremo, bomo to gotovo izkoristili.
Omenimo še to da telefone dandanes tudi veliko bolj pogosto uporabljamo, stalno jih imamo pri sebi, tudi v neugodnih razmerah jih imamo v rokah. Pogosteje prihaja do padcev in udarcev, kar je še dodaten razlog za uporabo zaščitne opreme, kot so zaščitna stekla za telefon in etuiji za ohišje.
Zaščitna stekla za telefon dobro opravijo svoje delo
Zanimivo je, kako učinkovita je lahko cenovno ugodna oprema za zaščito dragega telefona. Mobilni telefon, ki morda stane kar 1000 evrov, bomo lahko precej dobro zaščitili že s steklom za nekaj evrov. Silikonski etuiji stanejo morda deset evrov ali še manj, pa vseeno ponujajo precej dober učinek. Nasploh je zaščitna oprema zelo prepričljiva, pričakujemo lahko, da bomo uspešno preprečili mnoge poškodbe in zmanjšali tveganja za resne težave z mobilnim telefonom.
Seveda pa moramo za tak učinek izbrati pravo zaščitno opremo. Osredotočimo se na največja tveganja, ki jih lahko na tak način naslovimo. Posebno pozornost namenjamo zaslonu, ki je najbolj izpostavljen poškodbam, hkrati pa tudi najbolj občutljiv. Sodobni telefoni imajo velike zaslone, te površine pa ne moremo enostavno zaščititi, saj prav preko zaslona telefon uporabljamo. Zato potrebujemo zaščitna stekla za telefon, ki nam dopuščajo nemoteno uporabo, hkrati pa nudijo vrhunsko zaščito.
Tudi pri etuijih in torbicah se srečamo z nekaterimi izzivi, čeprav imamo tu načeloma več svobode pri izbiri. Pozorni moramo biti na kompromise, ki jih bo treba skleniti. A načeloma lahko vseeno pričakujemo, da bomo z zaščitno opremo dosegli odličen učinek, sploh pri manjših udarcih in ob drugih pogostih obremenitvah.
Kompromisi za etuije in zaščitna stekla za telefon
Stari mobilni telefoni so bili izdelani iz robustnih materialov, ohišje je bilo močno in vzdržljivo. Seveda so imeli tudi precej osnovne komponente in majhen zaslon, tako da so bili že v osnovi veliko manj dovzetni za poškodbe. Sodobni mobilniki sicer uporabljajo boljše materiale, a težijo k nizki teži in tanki zasnovi, poleg tega imajo večje zaslone, tako da pride prej do poškodb.
Sodobnega telefona ne moremo zaščititi tako, kot so bili pred poškodbami zavarovani stari telefoni. Nihče ne bo sprejel dodatne teže in debeline, tak telefon pa bi tudi težje uporabljali. Tako so zaščitna stekla za telefon že sama po sebi določen kompromis, saj bi si lahko zamislili tudi boljšo zaščitno opremo, le da bi bila ta zelo nerodna. Zaščitna stekla so elegantna in učinkovita, odlično opravljajo svojo nalogo. Ne morejo pa povsem preprečiti poškodb pri kakšnih hujših udarcih in padcih, zato moramo biti na to še vedno pozorni.
Podobno velja za etuije in torbice. Če želimo imeti zaščito, ki ni moteča in vsiljiva, bomo morali pristati na nekoliko slabši učinek. Elegantni etuiji se odlično obnesejo pri vsakdanjih udarcih in obremenitvah, preprečujejo praske in podobno, ni pa nujno, da bodo lahko preprečili posledice padcev in drugih večjih težav.
Zaščitna stekla za telefon dopolnimo s servisnimi storitvami
Da ti kompromisi ne bi bili usodni pri uporabi telefona, se splača povprašati tudi po možnostih za servis. Predvsem je pametno poznati opcije za popravilo iPhone telefonov in drugih dražjih modelov, pri katerih nas poškodbe lahko zelo drago stanejo.
Ravno za dražje telefone se priporočajo tudi etuiji in zaščitna stekla za telefon, a za iPhone velja, da ne želimo z dodatno opremo kaliti dovršenega dizajna te naprave. Spet se torej srečamo s kompromisi, ki odločajo o tem, kako dobro bo naša naprava pripravljena na vsakdanje obremenitve in kakšne posebne primere. Da bi bili z zaščito res zadovoljni, bomo morali pač kaj tudi žrtvovati. Druga možnost je profesionalno popravilo iPhone telefona, če pride do poškodb. To je odlična, a draga rešitev, poleg tega ne želimo stalno obiskovati serviserjev.
Elegantna zaščitna stekla za telefon ponujajo dober kompromis, dobimo tudi drugo minimalistično zaščitno opremo. Ponudba je dovolj široka, da bo vedno možno najti izvrstno rešitev glede na prioritete vsakega uporabnika.